Press

Informace k události nejen pro novináře

Press

Kolben Open 5

Umění poháněné převodovkou / Otevřené ateliéry v Pragovce

Místo a datum konání akce: 7.4.2018, Pragovka Art District, Kolbenova 923/34, Praha 9- Vysočany

 

Stále jsme tu. Oproti všem očekáváním, umělecké ateliéry v Pragovce se stále drží a s nimi i kulturní akce těsně spjaté s komunitou umělců, usazených ve Vysočanech. Kolben Open- otevřené ateliéry v Pragovce letos slaví svůj jubilejní pátý ročník a navracejí se k podobě akce, postavené na padesátce otevřených ateliérů umělců a původní tvorbě umělců Pragovky, prezentované s notnou dávkou humoru a sebeironie na výstavě s názvem Post Rubbish: Retrospektiva Kolektivního šarmu. Ta potrvá v jídelně Pragovky do 13.4.2018. V padesátce otevírajících jmen je  letos například Tomáš Džadoň, Tadeáš Kotrba, Vladimír Merta, Tomáš Ruller, Jana Preková, ale i dlouhodobí rezidenti , kteří otevírají své dveře každý rok, jako je například Robert Palúch nebo Jana Babincová.

Kolben Open s číslem 5 nabídne 7.4. 2018 také prohlídku jindy nepřístupného areálu obohacenou o vzpomínky pamětníků, dětské workshopy, komentované prohlídky v galeriích Pragovky, vernisáž rezidentské výstavy s performancí Davida Helána a Davida Hřivňackého, koncert a v neposlední řadě přes čtyřicet otevřených ateliérů umělců, dlouhodobě tvořících v hale E Vysočanské Pragovky.

Prezentace umělců v jednotlivých ateliérech, ale i v rámci výstavy mívá nejrůznější formy: od nahlédnutí „do kuchyně“, tedy do ateliéru v němž se právě pracuje, přátelského rozhovoru, přes pečlivě připravenou prezentaci vlastního díla, pozvání na čaj či kávu k site specific instalaci. Některé ze site specific instalací se soustředily ve výstavě rezidentských prací v bývalé jídelně Pragovky pod kurátorským vedením Pavla Tichoně, další umělecká  díla oživí některé z chodeb  Pragovky a některá budou k vidění pouze v ateliérech.

V době konání Kolben Open 5 budou také mimořádně po celý den otevřeny galerie, sídlící v areálu: The White Room nabídne výstavu zahrnující díla jedné ze zakladatelek Kolben Open, Zuzany Růžičkové, s názvem PRZ, Pragovka Gallery Entry nabídne výstavu umělkyň Jany Vojnárové a Nikoly Brabcové s názvem Oblek, kterému nic nevadilo a Pragovka Gallery Rear výstavu s názvem Vezme to ruka ateliéru malby VŠVU Bratislava.

Večerní hudební program se ponese ve znamení alternativy a kapel, které na Pragovce mají či měly zkušebnu, je to tedy jakési prodloužení otevřených ateliérů a těžiště celé akce spočívá v sousedské umělecké slavnosti, jíž se akce blíží.

Tisková zpráva

 

 

 

Ke stažení

tisková zpráva (WORD)

Fotografie pro tisk

 

 

 

Ke stažení KO4 2017

press fotografie KO4 (JPG)

Kontakt pro novináře

MgA. Lucie Nováčková

+420 728 358 969

kolbenopen@gmail.com

 

sociální sítě:

https://www.facebook.com/KolbenOpen/

https://www.facebook.com/events/1476207445747879/

https://www.facebook.com/events/1476207445747879/

web:

http://kolbenopen.cz/