Program

KOLBEN OPEN 4
8 / 4 / 2017


10:00—13:00 Workshop pro děti


11:00 Prohlídka hal 19 a 21 s pamětníky vedená Marcelem Tomáškem a studenty FA ČVUT“


11:00—18:00 otevřené ateliéry


19:00 slavnostní zahájení výstavy Pragovka 2017…. With Wings
úvodní slovo kurátor: Karel Srp


21:00 afterparty: Ticho de Beige & hosté

Na prohlídku s pamětníky je nutné se registrovat předem! půjde jen jednou a má omezenou kapacitu cca sedmdesáti osob! Registrujte se na mailu marcel.tomasek@gmail.com. na další části programu, jako otevřené ateliéry atd, není třeba rezervace.

Dětský workshop 2017- Kolben Open 4
Dětské workshopy na Pragovce již měly mnoho podob. Letos pro děti chystáme tři kreativní hnízda v již tradiční místnosti 201, mezi nimiž budou moci volně přecházet: Scénografka Daniela Klimešová přiveze plackovač
a povede dílnu na výrobu jednoduchých loutek a placek, Martin Vlček povede část dílny nazvanou „auto- pragovka budoucnosti“ a Petra Lacinová se ve své části dílny půjde s dětmi podívat do ateliéru malířky Veroniky Landy a povede galerijní animaci inspirovanou jejím dílem. Abyste to vše stihli, přijďte na workshop včas, tedy v 10:00. Dílna je zdarma, pouze pokud si budete chtít vyrobit placku, přispějete na náklady buttonu.

Další aktivity
Návštěvníci se v průběhu dne mohou podívat do keramické dílny TyFormy, nechat si zahrát ve zkušebně na přání a nahlédnout na probíhající čalounický kurz, ale hlavně si prohlédnout umělecké ateliéry, pohovořit
s umělci a shlédnout kurátorovanou výstavu výběru rezidentů Pragovky.

Pragovka 2017…With Wings. 
Pod kurátorským dohledem Karla Srpa bude ve čtyřech rozsáhlých místnostech Pragovky představen výběr práce z více než třiceti rezidentů místních ateliérů. Na ploše téměř 1500 metrů čtverečních, procházejících celou Pragovkou od Jídelny a Kuchyně, nacházející se ve středním bloku druhého patra, přes výstavní prostor v prvém patře, pojmenovaný nyní The White room, kde se pravidelně již několik let konají výstavy, po přízemní Pragovka gallery, propojenou nyní s velkou výrobní halou, nacházející se za ní, bude mít divák možnost seznámit se s širšími soubory autorů, z nichž mnozí jsou již veřejnosti dobře známí, jiní naopak dostávají příležitost vystavit své práce vůbec poprvé. Někteří z vybraných umělců vytvořili do syrových prostor Pragovky, které měly původně jiný účel, nové instalace, reagující na dané prostředí, další se rozhodli představit ukázky své současné tvorby. Název výstavy je odvozený jednak z charakteru tovární budovy, vyznačují se nestejně dlouhými, hluboko do prostoru vybíhajícími křídly, jednak odkazuje na méně známou skutečnost, že Pragovka není proslulá jen automobily, ale že se v ní vyrábělo i lehké, jednomotorové vrtulové letadlo Praga Alfa.

V den otevřených ateliérů bude otevřena od 11:00, vernisáž 8.4. 2017 19:00. Další dny úterý- neděle 12:00-18:00.

Vystavující: Kateřina Adamová, Jana Babincová, Tomáš Beňadik,
Jan Cileček, Tomáš Džadoň, David Helán, Anežka Hošková, David Hřivňacký, Anna Hulačová, Martina Chloupa, Jakub Janovský, Jan Jírovec, Martin Káňa, Susanne Kass, Kateřina Kociánová,Tadeáš Kotrba, Petra Lacinová, Marie Ladrová, Veronika Landa, Václav Litvan, Matouš Marek, Martin Matoušek, Michaela Munzarová, Richard Nestler, Lucie Nováčková, Pasta Oner, Robo Palúch, David Pešat, Veronika Přikrylová, Martin Šilhán, Ondřej Roubík, Zuzana Růžičková, Pavel Tichoň, Pavel Trnka, Martin Vlček.