Program KO5 / 2018

Nové kulturní zážitky

Program 2018

Program
7. dubna 2018

 


10:00 komentovaná prohlídka areálu s Mgr. Marcelem Tomáškem, MA a pamětníky.


12:00-18:00 otevřené ateliéry umělců. Letos otevírají: Kateřina Adamová, Jana Babincová, Tomáš Beňadik, Kateřina Burgertová, Jan Cileček, Tomáš Džadoň, Barbora English čalounictví, Eliška Fialová, David Helán, David Hřivňacký, Jakub Janovský, Petra Lacinová, Marie Ladrová, Veronika Landa, Daniela Klimešová, Magdalena Kwiatkowska, Terezie Kolářová, Tadeáš Kotrba, Martin Matoušek, Matouš Marek, Dominik Mareš, Vladimír Merta, Nanovo, Richard Nestler, Lucie Nováčková, Pasta Oner, Robo Palúch, David Pešat, Jana Preková, Ondřej Roubík, Tomáš Ruller, Štěpánka Růžičková, Zuzana Růžičková, Roman Sailer, Martin Silhán, Pavel Šimíček, Milan Sodoma, Alessandra Svatek, TART, Pavel Trnka, Ladislav Vlna, Martin Vlček, Lawrence Wells, Woodcock.


12:30- 14:00 komentované prohlídky výstav Oblek, kterému nic nevadilo, Vezme to ruka, PRZ.


18:00 Vernisáž výstavy POST RUBBISH: Retrospektiva kolektivního šarmu v Jídelně


18:30 koncert kapel TART, MR a Pod Černý Vrch / v Kafe Pragovka


22:00 Afterparty DJ Zagashi: Večírek.

 

Pro děti:


10:00-12:30 grafický workshop pro děti MgA. Zuzany Růžičkové


13:30 Workshop pro děti- Studio Prototyp


10:00- 18:00 hra Vezmi Dědu na Pragovku

 

Otevřené ateliéry:


Kateřina Adamová, Jana Babincová, Tomáš Beňadik, Kateřina Burgertová, Jan Cileček, Tomáš Džadoň, Barbora English čalounictví, Eliška Fialová, David Helán, David Hřivňacký, Jakub Janovský, Petra Lacinová, Marie Ladrová, Veronika Landa, Daniela Klimešová, Magdalena Kwiatkowska, Terezie Kolářová, Tadeáš Kotrba, Martin Matoušek, Matouš Marek, Dominik Mareš, Vladimír Merta, Nanovo, Richard Nestler, Lucie Nováčková, Pasta Oner, Robo Palúch, David Pešat, Jana Preková, Ondřej Roubík, Tomáš Ruller, Štěpánka Růžičková, Zuzana Růžičková, Roman Sailer, Martin Silhán, Pavel Šimíček, Milan Sodoma, Alessandra Svatek, TART, Pavel Trnka, Ladislav Vlna, Martin Vlček, Lawrence Wells, Woodcock.

 

Vezmi dědu na Pragovku


Výzva Vezmi dědu na Pragovku spočívá v práci s tzv. živou historií a vzpomínkami pamětníků. Ti nejbližší jsou naši rodiče, prarodiče.Vyzýváme tímto děti, aby se zapojili do akce, zeptali se ve svém okolí, zda někdo z jejich rodičů či prarodičů zažil areál Pragovky funkční, nebo se podílel na událostech, které se staly součástí historie, jež je dnes vyučována v rámci školních osnov.

Velká část významných události z naší historie se točí okolo let končících osmičkou a jsou neodmyslitelně spjaty s pražskými místy, kde se sešla společnost toužící po změně. Nejedná se ale jen o Václavské náměstí či Staroměstské, klíčové byly i Vysočany (ČKD v Kolbenově ulici a právě Pragovka). Ať už se jedná o momenty, které bychom rádi z historie vymazali, jsou důležité stejně tak, jako ty světlé chvíle. Můžeme se z nich poučit. Výzva vezmi dědu na Pragovku! 7.4.2018 na Kolben Open se chce o to poutavou formou hry s úkoly pokusit. Podmínkou účasti ve hře je účast ve dvojici žák / student + pamětník.

 

Soutěžní materiály k vyzvednutí u vstupu dne 7.4.2018
Vyhodnocení hry do 13.5.2018.
Informace o hře: Martin Vlček 776 105 987  pragovkagallery@gmail.com