Minulé ročníky

KOLBEN OPEN 3
9 / 4 / 2016

Třetí ročník Kolben Open se konal s grantovou Podporou Městské části Praha 9 a přilákal 800 návštěvníků. Dětský workshop měl tentokráte grafickou dílnu i malířské stojany, při prohlídce hal voněly moruše a zlatý déšť, a otevřelo 35 umělců: Zuzana Růžičková, Lucie Nováčková, Pavel Tichoň, Jana Babincová, Petra Navrátilová, Jan Jírovec, David Pešat, Martina Chloupa, Nela Ungerová, Tereza Šimková, Lawrence Wells, Matouš Marek, Marie Ladrová Tomáš Prchal, Jakub Janovský, Barbora Chlastáková, Eliška Fialová, David Adamec, Radek Bláha, Martin Vlček, Tomáš Beňadik, Ateliér Kolbenka – Marcel Rozhoň, David Háva, Michal Pavlík, Vladimír Kiva Novotný/, Róbert Palúch, Václav Litvan, Patrik Čabla, Vladimír Merta, Michaela Munzarová, Richard Nestler, Miki Discjockey, Zbyněk Linhart a Adam Štech.

Program akce:


10:00 dopolední výtvarné dílny pro děti- výtvarná škola Pragsis


11:00 přednášky a průzkum hal 19 a 21 platformy Neolokator


14:00- 19:00 otevřené ateliéry


19:30 koncert- hudební duo Obec (Ondřej Vavrečka-kytara a Marie Ladrová-theremin, zpěv).


20:00 After party DJ Miki Discjockey a Peter Kossok.Old School Vinyl DJ Zagashi

Původní událost:
https://www.facebook.com/events/261230207542375/

KOLBEN OPEN 2
20 / 9 / 2015

Druhý Kolben Open probíhal jako součást Zažít město jinak, program jsme rozšířili o dětskou dílnu, komentovanou prohlídku hal a večerní koncert, čímž se ustanovil rámec akce, který dodržujeme až dosud. Díky participaci na Zažít město jinak začali přicházet také sousedé z Prahy 9 a širší veřejnost. otevřeli: Martina Chloupa, Lucie Nováčková, Zuzana Růžičková, Matěj Lipavský, Martin Vlček, Jan Jírovec, Jana Babincová, David Pešat, Petra Navrátilová, Jakub Janovský, David Hřivňacký, Lawrence Wells, Hynek Vacek, Helena Voleníková, Tomáš Beňadik, Lenka Baselová, David Velík, Vladimír Merta a další hosté: Filip Jakš – Asstma a v rámci sochařského sympozia Sprockets sochaři Szymon Wojtyla, Ervin Bekesi, Juraj Rattaj

Program akce:


13:00 otevíráme!


14:00 workshop pro děti- 3D se dřevem-vedený umělcem Tomášem Beňadíkem


17:00 přednáška Lukáše Berana, pracovníka Výzkumného centra průmyslového dědictví Fakulty architektury ČVUT v Praze


19:00 koncert kapely Asstma Filip Jakš – solová kapela ASStma Autor většiny černobílých fotografií je Jan Šípek, který poctivě fotil každý rok. Díky tomu máme část fotek jako pěkný ucelený soubor.

Původní událost:
https://www.facebook.com/events/1607826216145691/

 

KOLBEN OPEN 1
21 / 6 / 2014

Vůbec poprvé od doby, kdy se začaly prostory bývalé Pragovky ve Vysočanech pronajímat jako ateliéry, budou na několik hodin otevřeny veřejnosti. Osmnáct umělců ukáže své práce v kontextu místa, kde vznikly.

Historie budovy sahá k roku 1907 a založení První pražské továrny na automobily, která byla pozdějipřejmenována na značku Praga. V areálu ČKD Kolbenova se vyráběly osobní i nákladní automobily a komponenty pro ně. Jeden z reklamních sloganů této firmy bylo: „Vyrábíme vše, od špendlíků po lokomotivy!“

Bova Pragovky, která slouží zejména pro pronájem ateliérů, byla dříve výzkumným a administrativním pracovištěm značky Praga, později ČKD.

Umělci sídlící na Kolbenově přejímají genius loci zaniklého světa, kde se ještě vyrábělo a zkoumalo, v rámci oboru, kterému se věnují. Zaniklé továrny se všude na světě často pronajímají jako ateliéry, umělci se mezi nimi přesouvají podle toho, jak výhodné je pro ně mít ateliér v dané lokalitě. Rozhodli jsme se využít této dočasné zóny k tomu, abychom ji na jedno odpoledne otevřeli veřejnosti. Samozřejmostí je fyzická přítomnost umělce v ateliéru.


Ateliéry otevřeli:

Lawrence Wells, Zuzana Růžičková, Karíma Al-Mukhtarová, Jan Jírovec, Anna Hulačová, Václav Litvan, Patrik Čabla, Robert Palúch, Pavel Šimíček, Kateřina Kociánová, Martin Šilhán, Matěj Lipavský, Jonáš Česaný, Marie Ladrová, Matouš Marek, David Hřivňacký, David Helán, Petra Navrátilová, Lucie Nováčková.

Původní událost:
https://www.facebook.com/events/257834097742846/?active_tab=discussion